19. veebruaril toimus Estonia Talveaias esmakordselt Maakondlike Tervisedendajate tunnustamisüritus, kuhu oli kutsutud tunnustust saavad inimesed, maavanemad ja maavalitsuse tervisedendajad, Eesti Haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi esindajad.
Seoses märgatava haigestumisega grippi ja ülemiste hingamisteede viirustesse ei saa meie haiglas alates esmaspäevast, 18. veebruarist 2013 haiglaravil olevaid patsiente külastada.
Novembris tehti Pärnu haiglas esimene bariaatriline operatsioon ehk maovähendamislõikus, opereerisid Pärnu haigla kirurg Mart Niidu ja doktor Andre Trudnikov Ida-Tallinna keskhaiglast. Novembris tehti Pärnu haiglas esimene bariaatriline operatsioon ehk maovähendamislõikus, opereerisid Pärnu haigla kirurg Mart Niidu ja doktor Andre Trudnikov Ida-Tallinna keskhaiglast.
Goethe Instituudi koostatud näitus on pühendatud Jacob ja Wilhelm Grimmi muinasjuttude ilmumise 200. aastapäevale (2012).
Kümnendat aastat korraldatava heategevusprojekti „Koos on kergem“ raames koguti 16 erineva haigla laste- ja sünnitusosakondade toetuseks 88 733 eurot.
Jaanuarikuu beebid

05. veebruar 2013

Rõõmuga teatame, et jaanuarikuus sündis Pärnu haiglas 65 beebit.
Nutitelefonide kasutus on viimase aasta jooksul hüppeliselt kasvanud, millest tulenevalt  tekkis vajadus võtta kasutusele ka Pärnu haigla kodulehe mobiiliversioon.
25. jaanuaril 2013. aastal kell 12.00 pannakse nurgakivi 2009. aastal Pärnu haigla  arenduste kavva võetud psühhiaatria- ja taastusravi korpusele. Hoone ehitustööd Pärnu haigla Ristiku 1 krundil algasid möödunud aasta kevadel. Töid teostab OÜ Fund Ehitus.
Pärnu haigla psühhiaatriakliinik elab ja toimetab vanades majades kuni suveni. Juuli keskel kolitakse ühe katuse alla haiglaga, kus praegu valmib selle tarvis uus korpus.
Kuigi õendust loetakse traditsiooniliseks naiste alaks, on õetöö Florence Nightingale’i ja laatsaretis põetamise aegadest nii palju edasi arenenud, et sobiks täna mõnes meditsiinivaldkonnas mehepoegadele isegi paremini.
Alates 10. jaanuarist 2013 on Pärnu haigla välisveeb lisaks eesti ja inglise keelele ka vene keeles.
Uuendus toob patsientidele kaasa mitmeid kasulikke muudatusi, mis võimaldavad osa saada veelgi kvaliteetsemast ja tõhustamast eriarstiabi teenusest.
Kõigil kunstihuvilistel avaneb võimalus tutvuda kahe uue näitusega Pärnu haiglas.
Detsembrikuu beebid

05. jaanuar 2013

Rõõmuga teatame, et detsembrikuus sündis Pärnu haiglas 65 beebit (sh. kaks paari kaksikuid), kellest 39 olid poisid ja 26 tüdrukud.  
20. detsembril 2012 võttis Riigikogu vastu otsuse muuta ravikindlustuse seadust ning kehtestada alates 10. jaanuarist 2013 koduvisiidi ja ambulatoorse eriarstiabi visiiditasu piirmääraks 5 eurot ja voodipäevatasu piirmääraks 2,50 eurot.  
Pärnu kesknoored aitasid Pärnu haigla patsientidel jõule rõõmsamaks muuta.
Soovime teile helget ja valget jõuluaega ning toogu uus aasta rõõmu ja südamerahu!
Lähenevate jõulupühade ja aastavahetuse eel soovitame vajadusel täiendada oma koduapteeki ravimitega ja esmaabivahenditega lihtsamate tervisehädadega iseseisvaks toimetulekuks. Krooniliste tervisehäiretega patsientidel soovitame aegsasti pikendada oma põhihaiguse ravimiretseptid oma raviarstide juures ning ravimid ka välja osta.
Neljapäeval, 20. detsembril käisid lasteosakonnas külas MTÜ Naerata Ometi päkapikud, kes kohtusid dr. Reet Aasaga ja väikeste patsientidega. Lastele kingiti väikesed pakid ja sooviti neile kiiret paranemist.
Aasta naiseks nimetatud Margit Seppik on sihtasutuse Pärnu Haigla õendusjuht ning õendus- ja hoolduskeskuse juhataja.

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398