Märtsikuus algavad Pärnu haiglas optometristi vastuvõtud

Alates 06.märtsist alustab kirurgiakliinikus tasuliste vastuvõttudega optometrist Moonika Puusild.

Optometrist on tervishoiualane spetsialist, kelle põhiülesandeks on inimeste nägemisfunktsiooni uurimine ja korrigeerimine vastavate abivahenditega (prillid, kontaktläätsed). Terve silma prillivajadus ei ole haigus. Optometrist tegeleb eelkõige tervete ja väljaarenenud silmadega.

Vastuvõtule on oodatud inimesed, kes tunnevad, et nende nägemisteravus on muutunud, kel on tekkinud probleemid kas kaugele või lähedale selgelt nägemisega. Optometrist teeb nägemisteravuse uuringu, hindab silmade tervislikku seisukorda ja otsustab, kas ning milliseid prille patsient vajab. Optometristi vastuvõtule võivad registreeruda kõik patsiendid alates 15 eluaastast. Alla 15 aastased lapsed võivad vajada lisauuringuid, mida saab teostada vaid silmaarst.

Vastuvõtule on soovitav kaasa võtta kasutusel olevad prillid ja ka retsept, kui see on alles. See on vajalik, et kindlaks teha, kas silmanägemine on muutunud võrreldes varasemaga. Kui prillid ei suuda korrigeerida patsiendi nägemist, võib tegu olla ka erinevate silmahaigustega. Vajadusel optometrist nõustab ja suunab patsiendi silmaarsti vastuvõtule, ise haigusi diagnoosimata ja ravimata.

Miks just Pärnu Haiglas?

Nüüd on patsientidel hea võimalus prillivajaduse korral pöörduda Pärnu haigla tasulise optometristi vastuvõtule, vältides seeläbi pikki ooteaegu silmaarsti juurde.

Samuti on optometristil  varem Pärnu haigla silmaarsti vastuvõtul käinud patsiendi tervisekaardi põhjal parem ülevaade tema silmade varasemast seisundist. Vajadusel on võimalus konsulteerida silmaarstiga ning lähtuvalt näidustustest registreerida patsiente ka eelisjärjekorras silmaarsti vastuvõtule.

Visiiditasu maksma ei pea. Vastuvõtu eest vormistatakse arve (5,00€), mille patsient saab tasuda kas haigla registratuuris või kirurgia ambulatoorse osakonna sekretäri juures.

Vastuvõtt toimub kabinetis C212

K 08.30 – 15.00

N 08.30 - 15.00

Vastuvõtule toimub eelregistreerimine Pärnu haigla registratuuris

E - R  07.30 - 18.00

Telefon 44 73 300

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398