Pärnu haiglal on uus transpordibuss

Veretalituse ülesanne on koguda verd ning valmistada, uurida, säilitada ja väljastada verekomponente. Veretalituse eesmärk on tagada, et haiglatel oleksid verekomponendid kättesaadavad ööpäev läbi.

Pärnumaa elanikest on doonoreid 4%. Suur osa kogutud doonoriverest saadakse just väljasõitudelt, mis toimuvad iga nädal erinevatesse Pärnumaa piirkondadesse. Selle töö heaks ja efektiivseks tegemiseks on vaja kaasa võtta palju töövahendeid ja aparatuuri, samuti peab kaasas olema piisava suurusega väljasõidubrigaad.

„Seni ei mahtunud väljasõidu asjad korralikult olemasolevasse transpordivahendisse, esemed tuli paigutada mitmekihiliselt, mis ei olnud sugugi hea meetod, kuna tegemist on õrna aparatuuriga ning võib tekkida purunemise oht.  Uude autosse aga mahuvad meie konteinerid, kaalud, väljasõiduvoodid ning  kogu muu aparatuur ilusti ära,“ lausus Pärnu haigla veretalituse juhataja Alli Tiik.

Vana auto puuduseks oli talvel ka see, et sõites oli külm. Uues bussis on aga nüüd soe ja töötajad ei külmeta. Samuti on bussis rohkem istekohti, mis võimaldab vajadusel väljasõidubrigaadis inimeste arvu suurendada.

SA Pärnu Haigla

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398