Pärnu haiglas paigaldati esimesena Eestis uudne südamestimulaator

Dr. Kaarel Puusepp ja Kristin Reinaas, stimulaatoreid tootva USA firma St. Jude Medical Soome filiaali Eesti esindaja.09. detsember  2011. a. toimus Pärnu haiglas esimesena Eestis MRT-kindel elektrokardiostimulaatori (Pacemaker’i, südame tehisrütmuri) paigaldamise operatsioon. Opereerijaks oli dr. Kaarel Puusepp (pildil).

Elektrokardiostimulaatori peamiseks ülesandeks on südame kokkutõmmete sageduse toetamine või pealesundimine nende patsientide puhul, kelle südamerütm on liiga aeglane või on kodade ja vatsakeste vahel blokaad.

MRT-kindla elektrokardiostimulaatori erinevus oma eelkäijast on see, et patsientidel ei ole enam vaja hoiduda magnetuuringutest.

Pärnu haiglas paigaldati uudne südamestimulaator
21.12.2011 09:40

Anu Villmann, reporter

Detsembri algul paigaldati esimest korda Eestis südamehaigele patsiendile südamestimulaator, mille kandjale saab teha magnettomograafilisi uuringuid.

Operatsiooni teinud Pärnu haigla kardioloogi Kaarel Puusepa teatel on magnetresonantstomograafia suhtes (MRT) kindla tehisrütmuri peamine ülesanne toetada südame kokkutõmmete sagedust haigetel, kelle südame rütm on liiga aeglane või kel on südames elektrilise impulsi teel takistus.

Seega on uudse seadme eesmärk sama mis tema eelkäijal, ainsaks erinevuseks asjaolu, et MRT-kindla südamestimulaatori omanikul ei ole enam põhjust magnetuuringutest hoiduda. Nõnda on uut tüüpi rütmuri eelistamisel näidustuseks patsiendi tervis ehk vajadus võimalike MRT-uuringute järele.

Magnetiliselt uuritakse sagedamini kasvajalisi ja neuroloogilisi haigusi.

http://www.parnupostimees.ee/676534/parnu-haiglas-paigaldati-uudne-sudamestimulaator/

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398