Pärnu Rääma Põhikooli projektikoor VIISI-VALTER esines Pärnu haiglas

5. aprillil algusega kell 12.00 avanes Pärnu haigla kollektiivil ja haigla külastajatel hea võimalus juba teist korda nautida projektikoori Viisi-Valter esinemist. Kontsert kestis 30 minutit ja selle aja vältel lauldi 6 laulu ja esitati 2 akordeonipala.  Pärnu haigla poolt tänas tublisid lauljaid ja nende juhendajat Helvi Treiblutit dr Urmas Sule.
 
Pärnu Rääma Põhikoolis on koorilaulu traditsioon sama vana kui kool.
Hiljuti  möödus 135 aastat ajast, mil esimene koolmeister Hans Kudevita asutas laulukoori Räämale.
 
Nüüd on siis kaks Pärnu Rääma Põhikooli koori  oma kaunimad lauluhääled ühendanud.  
Üks on mudilaskoor „Väike Viisikoor” ja teine poistekoor ”Valter”. Nende vahvad ühislaulmised on kaunistanud suuremaid kontserte nii väljaspool kooli ja kodulinna kui koolis .Juba mõnda aega on oma laulupesast ehk Pärnu Rääma Põhikoolist kaugemale lennatud. Et sellel lauluväge täis ühendkooril ehk projektikooril ka üks ühine nimi peab olema, siis lihtne valem andis selleks: mudilaskoor „Väike Viisikoor” + poistekoor „Valter” = projektikoor Viisi-Valter.
 
VÄIKE VIISIKOOR on laulnud end I kategooriasse. Pole ka midagi imestada, on ju muusikaõpetaja  Aino Šubarina koguni 37 aastat lapsi koorilaulu juurde juhatanud ja alla I kategooria pole ükski tema koor jäänud. Samuti pole ükski suur laulupidu Rääma kooli laululastel vahele jäänud. Lauluga jõuti välja isegi Eesti –Ameerika „Laulusildadeni” ja Eesti-Soome laulupeoni.
VÄIKESE VIISIKOORI teine dirigent on Marianne Valtna, kes ka kooride saatemuusika eest hoolt kannab.
 
Et poisslastelgi oma laulukoor peab olema, selle mõtte tegi teoks staažikas dirigent Helvi Treiblut 5 aastat tagasi. Ja VALTER pandi selle „poisslapse” nimeks ning Rääma kooli vilistlane, maestro Valter Ojakäär isiklikult sai koori ristiisaks.
 
Kahel suvel said Valteri-poisid ka esimesed laulupeokogemused: 2009.a.üldlaulupeol ja 2011.a.noorte laulupeol ning viimasest laulupeost saadik on ka Valteri - koori laulupoisse tunnustatud I kategooria vääriliseks.

Eda Amur
Kommunikatsioonispetsialist

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398