Pärnumaa terviseedendaja on õde Eha Vellend

19. veebruaril toimus Estonia Talveaias esmakordselt Maakondlike Tervisedendajate tunnustamisüritus, kuhu oli kutsutud tunnustust saavad inimesed, maavanemad ja maavalitsuse tervisedendajad, Eesti Haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi esindajad.

Pärnu Maavalitsus poolt esitati maakonna tervisedendaja tunnustust vääriva inimesena Sotsiaalministeeriumile Eha Vellend (pildil). Eha Vellend on SA Pärnu Haigla sisehaiguste kliiniku polikliinilise osakonna ja südamekabineti õde. Aktiivselt on ta osalenud tervist edendavate üritustel maakonna "Südametelgi" õena üle 10 aasta. Omast vabast ajast on ta alati olnud nõus tegelema südame- ja veresoonkonna haiguste ennetamisega. On väga professionaalne ja iseseisev õde-nõustaja.

"Eestlased on üha enam teadlikumad tervislikest eluviisidest ning see teeb ainult rõõmu. Tervis on just üks selliseid valdkondi, millele panustades saavad inimesed oma elukvaliteedi parandamiseks ise palju ära teha," ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. "Tänavu tunnustasime just neid paikkonnas tegutsevaid tervisedendajaid, kes on tegelenud teadlikkuse tõstmisega toitumise ja liikumise valdkonnas. Aitäh siinkohal kõigile maavalitsustele, kes aitasid paljude tublide inimeste seast need kõige tublimad üles leida," lisas minister Rõivas tunnustusüritusel.

Iga aasta alguses edastab Sotsiaalministeerium maavalitsustele aasta prioriteetse teema, mis on aluseks maakonnas tunnustust vääriva inimese väljavalimisel. Tunnustamise süsteem ei ole piiratud ainult maavalitsuste või kohalike omavalitsuste juures töötavate spetsialistidega, vaid esitada võib kõiki inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevatöö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult.

Igal aastal tunnustatakse kuni 15 inimest, igast maakonnast ühte. Tervisedendajate tunnustamise üritus hakkab toimuma veebruarikuus ja seda korraldab Sotsiaalministeerium, mis tähendab, et aasta jooksul on kõikidel aktiivsetel terviseedendajatel võimalus silma paista ja järgmise aasta alguses riiklik tunnustus vastu võtta.

Tänavusel Maakondlike Tervisedendajate tunnustamisüritusel tunnustati:
Harjumaa Sirje Saulep
Hiiumaa Margit Kagadze
Ida- Virumaa Svetlana Podtsepajeva
Jõgevamaa Maiu Veltbach
Järvamaa Annika Aava
Läänemaa Hele Leek- Ambur
Lääne-Virumaa Olga Boitsov
Põlvamaa Ene Mattus
Pärnumaa Eha Vellend (pildil)– Pärnu haigla sisekliiniku polikliiniline osakond, õde
Raplamaa Aivo Sildvee
Saaremaa Imbi Jäe
Tartumaa Lea Saul
Valgamaa Lelil Saluveer
Viljandimaa Anu Johani
Võrumaa Marianne Hermann

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398