Ristiku Tervisekeskuse avamine toob kompaktse tervishoiuteenuse patsiendile lähemale

Esmaspäeval, 11. mail avati Ristiku Tervisekeskuse ruumid, milles alustasid vastuvõtte senini Suur-Sepa tänaval patsiente teenindanud Pärnu Perearstid OÜ 16 perearsti.

Ühisel taristul töötades avanevad perearstidele laialdased koostöövõimalused Pärnu Haigla pakutavate mitmesuguste teenustega. Kõige enam võidavad sellest patsiendid, kes saavad oma muredele lahenduse mugavalt ühest kohast. Ristiku Tervisekeskuse hoone on ehitatud Pärnu Haigla kinnistule eesmärgiga moodustada kaasaegne esmatasandi tervisekeskus (ETK), kus tagatakse nii esmaste esmatasandi üldarstiabiteenuste kui ka teiseste esmatasandi tervishoiuteenuste, muude terviseteenuste ja sotsiaalteenuste osutamine. Lisaks perearstide vastuvõttudele toimuvad keskuses osade Pärnu Haigla eriarstide ambulatoorsed vastuvõtud, samuti toimetab seal juba eelmise aasta suvest haigla sotsiaalraviteenistus rehabilitatsiooni ja laste vaimse tervise keskuse spetsialistide meeskonnaga. Ristiku Tervisekeskus on külastajatele avatud E-R kella 8.00-18.00 ja OÜ Pärnu Perearstidega  saab ühendust endistel kontaktidel.

Pärnu Haigla juhatuse esimehe Urmas Sule sõnul on tegemist järjekordse tulevikku vaatava murrangulise sündmusega Pärnumaa tervishoiukorralduses, millest võidavad kõik inimesed. Selle sammuga loome patsientide jaoks kindlustunde ka tulevikus saada kvaliteetset abi kodu lähedal ja saadame noortele kolleegidele sõnumi, et Pärnus neid oodatakse ning nende soovidega arvestatakse.

OÜ Pärnu Perearstid juhatuse liikme Sirje Uueküla sõnul on alates 11.maist kõik perearstid uutes ruumides valmis oma patsiente vastu võtma. Uue asukohaga on muutunud kahe perearsti vastuvõtu ajad (dr Piret Mägi, dr Leelo Kaints), kogu info on leitav meie kodulehelt www.pak.ee või registratuuri numbritelt 4477920, 4477930.

OÜ Pärnu Perearstid kõikide arstide eesmärk on jätkuvalt pakkuda kvaliteetset üldarstiabi ja tänane võimalus töötada uutes kaasaegsetes ruumides kõrvuti koos Pärnu Haigla spetsialistidega loob sellele soodsa pinnase.

Ristiku Tervisekeskus on valminud Euroopa Regionaalarengu Fondi toel, kes finantseeris projekti 1,92 miljoni euroga ja projekti kogumaksumuseks on 5,54 miljonit eurot. Ehitustööde põhiosa valmis 2019. aasta suvel. Käesoleval aastal on plaanis läbi viia ehitustööd ETK hoone ja haigla peakorpuse vaheliste liikumisteede avamiseks, mis loob võimalused perearstide patsientide vabaks ja mugavaks juurdepääsuks haigla hoones osutatavatele teenustele.

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398