Tervist kontrollimas käia on populaarne

Foto: Ants LiigusAndris Tammela, 12.04.2013, Pärnu Postimees

Pärnu haigla pakkus heaolunädala raames mitu tasuta tervisetestimisvõimalust, kuhu kogunes rohkem huvilisi, kui haiglatöötajad oodata oskasid.

Pärnu haigla õed Anžela Balõševa ja Guzel Karhu said end eile enne keskpäeva vaevu Port Artur 2 kaubanduskeskuse teisel korrusel sisse seada, kui õdede tervisekontrollilaua juurde tekkis kiiresti pea kümnest inimesest koosnev järjekord.

Tänuväärt üritus

Haigla turundusspetsialisti Errit Kuldkepi teatel mõõtsid õed soovijatel vererõhku ning kolesterooli- ja veresuhkru taset tasuta. Ühe inimese testmisele kulus ligemale kümme minutit ja tulemused sai kohe teada.

“Niisugune kontroll aitab tõsta inimeste teadlikkust oma tervisenäitajatest,” selgitas Kuldkepp. “Kontrolli peakski tulema sellepärast, et kui inimesel on numbrid kõrged, saab ta ehk aru, et on vaja midagi muuta oma eluviisi, toitumise ja liikumise juures, et ta elukvaliteet paraneks. Inimesed keskenduvad liialt oma kaalule kui numbrile ega süvene muudesse tervisenäitajatesse.”

Turundusspetsialisti teatel juhtisid õed vajadusel inimeste tähelepanu kõrgetele näitajatele ja suunasid nad vajadusel järelkontrolligi. Kuldkepp märkis, et haigla korraldas heaolunädala raames kolm sellist üritust ja kõik need kujunesid ootamatult populaarseks.

“Pärnu päeval tuli spordihalli oma näitusid kontrollima 50–60 inimest ja teisipäeval oli siinsamas Port Arturis kontrollis 61 inimest, õed ei jõudnud kõiki plaanitud kolme tunniga ära kontrollida ja pidid jääma kauemaks, et kõiki soovijaid teenindada.”

Et tegu on kiiduväärt ettevõtmistega, kinnitas eile Pärnumaalt linnas tööl käiv Kiiragi (59). “Tulin end mõõtma, sest vanus on juba sealmaal, et peaks end kontrollimas käima,” rääkis naine. “See on väga tänuväärt, et nad siin niimoodi kontrollivad, sest tänapäeval on arsti juurde pääsemine väga keeruline. Eelmisel aastal käisin Mai apteegis end samamoodi kontrollimas.”

23aastane pärnakas Laura tuli end kontrollima lihtsalt uudishimust. “Loodan, et mu näidud on kõik korras,” nentis neiu. “Kui ei ole kaebusi, siis ju niisama arsti juurde ei satu ega kontrolli end niisama. On oht, et mu vererõhk on kõrge, ja eks ma siis tegelen sellega, kui selgub, et asi nii on.”

Niisama vana Helin tuli kontrolli sõbrannale seltsiks. Temagi arvas, et tervisekäitumist peaks rohkem väärtustama. “Mul on kõik näidud normis,” kinnitas ta pärast kontrolli.

Noored võiksid rohkem kontrollida

Kuldkepp märkis, et end kontrollima tuleb siiski keskealine või vanem inimene, noored alles avastavad enda jaoks terviskäitumist. “Oleks siiski vaja, et nooredki saaksid aru, mida tähendab kõrge veresuhkru ja kolesteroolitase ning mida siis teha,” nentis ta.

Kuldkepi sõnade järgi haigla õed lähitulevikus enam selliseid väliskontrolliüritusi ei plaani. Küll on kõigil võimalik oma tervisenäitajaid kontrollida Pärnu haiglas õe iseseisvas vastuvõtus. Selleks tuleb end registreerida haigla vastuvõtus. Õe vastuvõtt on kõigile tasuta ja ootejärjekord on praegu umbes nädalapikkune.

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398