Tori piirkonna doonorluse 50. aastapäeva

Foto: Eda Amur11. aprillil tähistati Tori Rahvamajas Tori piirkonna doonorluse 50. aastapäeva tavapärasest pidulikuma doonoripäevaga, kus iga vereloovutaja sai Pärnu haigla veretalituse poolt veripunase roosiõie, nimelise tänukirja ja kingituseks kauni kruusi ja šokolaadi. Tori rahvamaja poolt oli doonoritele kaetud kaunis ja maitsva koduse tordiga suupistelaud.

Pärnumaal käivad veretalituse töötajad 33 erinevas paigas doonoripäevi korraldamas ja Toris on Pärnumaa ühed aktiivsemad doonorid.

Õie Joosepson on Toris inimene, kes oma põhitöö kõrvalt tegeles kaua aastaid doonorlusega ja ega praegugi toimub kõik tema valvsa silma all. Tema oli ka inimene, kes 50 aastat tagasi leidis need seitse tublit inimest, kes üheskoos sõitsid Järvakanti verd loovutama. Sealt juba edasised aastad on vereloovutamine toimunud regulaarselt kohapeal. Praeguseks on doonorlusega seotud töö Õie Joosepsonilt üle võtnud praegune Tori rahvamaja juhataja Argo Juske. Mõlemale, nii Õie Joosepsonile, kui ka Argo Juskele, andis Alli Tiik kohapeal üle ka tänusõnad ja sõnade kinnituseks ka tänukirja .

11. aprillil käis Toris verd loovutamas kokku 42 doonorit.

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398