Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Prindi

Kirurgiakliinik

Pärnu Haigla kirurgia kliinikus töötavad kvalifitseeritud, motiveeritud, arengu- ja koostöövõimelised inimesed. Meie eesmärk on olla patsiendisõbralik ja hooliv kliinik, kus esikohal on meeskonnatöö.

Teeme koostööd perearstidega, teiste raviasutustega ning ülikoolidega. Igal aastal on meie kliinikus erialasel väljaõppel residendid ja praktikal Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased.

 

Kirurgiakliinik koosneb 3 osakonnast:

  • kirurgia statsionaarne osakond

  • ortopeediaosakond

  • kirurgia ambulatoorne osakond päevastatsionaariga

 

Kirurgiakliiniku arstide vastuvõtuajad

Kirurgia statsionaarne osakond koosneb 3 üksusest: kõrva-, nina-, kurguhaiguste üksus; üld- ja lastekirurgia üksus; uroloogiaüksus.

Kirurgia ambulatoorne osakond päevastatsionaariga koosneb samuti 4 üksusest: päevakirurgiaüksus, kirurgiakabinetid, silmahaiguste üksus ja kõrva-, nina-, kurguhaiguste üksus.

Viimase 10 aastaga on arenenud ja laienenud miniinvasiivne laparoskoopiline kirurgia. Miniinvasiivsete meetodite eeliseks on väiksem kudede trauma, vähem haavainfektsioone, väiksem postoperatiivne valu, kiirem naasmine igapäevaellu ja kosmeetiline efekt.

Varasematele laparoskoopilistele sapipõie operatsioonidele ja kõhu eesseina songade operatsioonidele on lisandunud terve hulk laparoskoopilisi operatsioone mitmesuguste patoloogiate kõrvaldamiseks.

Erakorralises kirurgias on levinum laparoskoopiline apendektoomia ja laparoskoopiline perforeerinud mao ja kaksteistsõrmiksoole haavandi sulgemine. Samuti on võetud laparoskoopiline kirurgia kasutusele eri soolesulguse e. iileuse vormide lahendamiseks (liidete vabastamine, anastomoosi ja stoomi rajamine) ja perforeerunud divertikuliidi ravis.

Plaanilises kirurgias on laparoskoopiline kaalukirurgia, kubeme-, reie- ja armisongade laparoskoopiline kirurgilineravi, söögitorulahi songade laparoskoopiline likvideerimine.

Uroloogias on arenenud alumiste ja ülemiste kuseteede endoskoopiline ravi. Uroloogias on juurdunud fotodünaamilinediagnostika (PDD) kusepõievähi ja selle retsidiivi varaseks diagnoosimiseks ja raviks. Samuti on kasutusel laserkirugilised operatsioonid kusejuhade ja neeruvaagna patoloogiate korral.

Kõigi nende tegevuste puhul on oluline roll aparatuuril ja lisavahenditel. On soetatud praegu kõige moodsam videoaparatuur ja optika, laserlitotriptor.Tehniliselt täiustunud on ultraheliskalpellid (koelahutajad). Lisandunud on endoskoopilised staplerid kudede ühendamiseks. Songaplastikates on kasutusele võetud mitmesugused spetsiaalvõrgud (soolte vastu asetatavad võrgud, positsioneerimissüsteemiga võrgud, kolme-dimensionaalsed võrgud jts) mitmesuguste kõhuseina defektide sulgemiseks.

Ortopeediaosakond on kardinaalselt muutunud tehniline riistapark ja operatsioonitoa sisustus. Traumakirurgias oleme üle läinud AO süsteemsel rahvusvahelisel koolitusel ja filosoofial baseeruvale tehnoloogiale ja kõrgkvaliteetsetele implantaatidele. Liigeseproteeside operatsioonidel oleme juurutanud keerulistele esmastele ja revisioonproteesimistele vajaliku operatsioonimetoodika ja tehnilise varustatuse.

Oleme kaasanud Eesti tunnustatud ortopeedi taastavas artroskoopias, dr Madis Rahu. Juurutasime igapäevase ja posthospitaalse koostöö taastusravispetsialistidega. Ortopeedia on Eestis kujunenud arvestatavaks residentuuribaasiks.

Asukoht

Töötajad