Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Kinesioteipimine rasedatele

KINESIOTEIPIMINE RASEDATELE JA SÜNNITANUD NAISTELE
kestus kuni 30 minutit

Kinesioteipimine võib leevendada raseduse ajal kõige sagedamini esinevaid kaebusi: vaagna- ja seljavalud, jalgade tursed, jalakrambid ja kasvav pinge kõhu alaosas, mis on tingitud raskuskeskme muutumisest.
Kinesioteipimine on meetod, mis põhineb keha enda loomulikul paranemisel. Kinesioteipimise eesmärk on taastada, parandada ning soodustada lihaste ja liigeste füsioloogilist liikumist ilma liikuvust piiramata. Kinesioteip on spetsiaalne elastne teip, mida kasutatakse tavaliselt spordimeditsiinis ja füsioteeraapias. See on valmistatud puuvillast, uuematel teipidel rayonist või muust sarnasest kangast ning on mõeldud kasutamiseks nahal. Kinesioteipi kasutatakse tavaliselt lihaste, liigeste ja kudede toetamiseks, valu vähendamiseks, turse leevendamiseks ja vereringe parandamiseks. Teipimisprotsess hõlmab spetsiaalse tehnikaga teibi paigaldamist nahale, kus see toimib naha, lihaste ja lümfisüsteemi suhtes spetsiifilisel viisil. Kinesioteip töötab läbi elastsuse kasutades naha ülesse tõstmise efekti lihastest ja sidekoest, mis suurendab vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel - aitab leevendada valu, vähendada turset ning parandada üldist liikuvust ja liikumisulatust, aitab suurendada vereringet, vähendada põletikku ja toetada mõjutatud piirkonda. Selle tulemusel paraneb lümfivedeliku ringlus ja alaneb surve valuretseptoritele. Teip on välja töötatud nii, et see liiguks koos nahaga ning seega toetaks lihaste liikumist ja lümfisüsteemi enda tööd. Kinesioteip ei sisalda ravimeid ja sellel ei ole negatiivseid kõrvaltoimeid. Ravitulemus saavutatakse teipimise tehnika kaudu. Kasutusel võivad olla erineva värvusega teibid kuid ravitulemus sellest ei sõltu. Teip püsib nahal 3-7 päeva.
Esmane terapeutiline toime ilmneb 10-15 minutit pärast teipimist. Parim toime tekib teisel päeval ning jätkub peale teibi eemaldamist 2-3 päeva.

4 peamist füsioloogilist efekti:
   alandab valu nahas ja naha aluskoes;
   toetab lihaste funktsiooni (ülekoormus, lihaspõletik, nõrk lihas);
   parandab lümfi- ja vereringet;
   korrigeerib lihaste ja liigeste asendit.

Peamised näidustused raseduse ajal ja peale sünnitust:
   rasedusaegsed vaevused - seljavalu, tursed, õlavöötme pinge, peavalud, kõhu raskusest tingitud pinge alakõhus, häbemeluuvalu jne;
   sünnitusjärgsed probleemid - peavalu, piimapais, seljavalud, kõhu toestamine, armiravi jne.

Vastunäidustused:
   nahahaigused ja muutused selles piirkonnas, mida soovitakse teipida;
   roospõletik;
   teibiallergia - erineb harva;
   lahtised haavad;
   ravimid (nt kortisoon, vererõhu alandajad) - soodustavad õrna naha teket;
   raseduse 1. trimestril ristluu piirkond.

Teipimisele eelneb patsiendi hindamine ja konsultatsioon ämmaemanda poolt.

Video fail

Registreerumine tel 447 3511

 

Koostatud/Ajakohastatud 03.07.2024