Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Seksuaalvägivald

Pärnu Haigla pakub professionaalset ööpäevaringset abi täiskasvanud ja noortele naistele ja meestele, kes on kogenud seksuaalvägivalda. Pärnu Haigla erakorralise meditsiiniabi teenistusse (EMO) võib igaüks tulla kas ise või koos saatjaga, tulla võib mistahes kellaajal, saatekirja pole vaja. Ei ole oluline, kas politseisse on juba pöördutud, kavatsetakse pöörduda või ei soovita seda teha.

SA EI OLE ÜKSI, ABI ON OLEMAS!            

Ka siis, kui tunned ennast süüdi.

Ka siis, kui Sa kõike ei mäleta.

Ka siis, kui kõik algas hästi.

 

Sinu soovil ja nõusolekul pakume:

  • esmast nõustamist

  • läbivaatust ja tõendite kogumist

  • abi soovimatu raseduse ärahoidmiseks

  • suguhaiguste testimist 

  • HIV kontaktijärgset ravi

  • järelnõustamist

  • toetust politseisse pöördumisel

 

Abivõimalused seksuaalvägivalla korral:

Ööpäevaringselt

 

Tööpäeviti

 

Teave internetis

 

Seksuaalvägivald on tahtevastane seksuaalvahekord (vägistamine), sellega ähvardamine või muu seksuaalse iseloomuga tegu. Ohvriks võivad olla nii naised kui mehed; lapsed, noored kui ka vanemas eas inimesed. Seksuaalvägivallaga on tegu ka siis, kui Sa ei saanud anda oma nõusolekut vahekorraks, näiteks tundsid hirmu, olid uimastatud, joobes või magasid. Seksuaalvägivald on kuritegu ja Sa ei pea tundma end süüdi. Vastutus seksuaalvägivalla eest lasub selle toimepanijal, mitte ohvril.

Arusaadavalt võid olla hirmul ja segaduses, kui oled alla 18-aastane ja kogenud seksuaalvägivalda. Sul võib olla tunne, et ei suuda kedagi võõrast piisavalt usaldada, et vajaliku abi järele pöörduda. Ometi on tähtis juhtunust rääkida ja abi saada. Mõtle, kas leidub keegi usaldusväärne täiskasvanu või sõber, keda võid abi järele pöördumisel toeks paluda.

Võid tunda, et ei soovi oma vanemaid ärritada või kurvastada, ning hoiad seetõttu juhtunu enda teada. Siiski, enamik vanematest on mures juhtunust teada saades, kuid soovivad siiski oma last toetada ja abistada.

Kui pöördud esmase abi järele Pärnu Haigla erakorralise meditsiiniabi teenistusse (EMO), siis aitame Sul toime tulla seksuaalvägivallast põhjustatud olukorraga. Võid ise otsustada, kas soovid arsti läbivaatust või muid abivõimalusi. Võid igas etapis läbivaatuse soovi korral katkestada. Arst selgitab Sulle, kas vajad raseduse ärahoidmiseks ravimeid või testimist suguhaiguste suhtes ning võid ise otsustada, kas soovid ravi ja testimist.

Kui meie abistajad tunnevad, et Sinu turvalisus ja tervis on ohustatud, siis on võimalik appi paluda sotsiaaltöötaja. Kui see peaks olema vajalik, siis peetakse eelnevalt Sinuga nõu ja arvestatakse Sinu võimalike muredega.

Sotsiaalkindlustusametil on noortele mõeldud lühivideod seksuaalvägivallast.

Novell 1: Esimene nädalavahetus juunis

Novell 2: Koige halvem suvi
 

Koostatud/Ajakohastatud 12.06.2024