Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Programm AHR ehk alkoholitarvitamise häire ravi

Head patsiendid!
Seoses suvepuhkusega perioodil 24.06-07.07.24 AHR teenusele registreerumist ei toimu.
Uute patsientide vastuvõtt alates 08.07.24.
Kiireloomuliste küsimustega palun pöörduge Psühhiaatriakliiniku ambulatoorse osakonna registratuuri helistades 447 2296. 

AHR ehk alkoholitarvitamise häire ravi on programm, mille üheks osaks on alkoholitarvitamise häire ravi teenuse osutamine.

Alkoholitarvitamise häire ravi on mõeldud inimestele, kes on sattunud alkoholi tõttu raskustesse. Siia alla kuuluvad nii liigjoomine, tsüklid ja tugev füüsiline sõltuvus, kui ka igapäevane joomine (sh „tipsutamine”), mis segab tavapärast elu ja tegevust. Ravi alustamisel võib eesmärk olla kainuse kõrval ka kontrolli saavutamine tarvitatavate koguste ja sageduse üle.

Alkoholitarvitamise häire ravi hõlmab erinevaid tervishoiuteenuseid, mida osutatakse patsiendi vajadustest lähtuvalt. Raviprotsess kestab keskmiselt 6-12 kuud. Hoolimata esineda võivatest tagasilangustest tuleks ravi jätkata.

Ravi osutamisel lähtutakse astmelise ravi mudelist vastavalt patsiendi vajadustele ja tervislikule seisundile. Ravimeeskonda kuuluvad erinevate valdkondade spetsialistid.

Ravi alustamisel viiakse läbi esmane hindamine ja koostatakse raviplaan, mida muudetakse vastavalt vajadusele. Ravi võib sisaldada nõustamisi erinevate spetsialistide poolt, psühhoteraapiat ja patsiendi õpetust. Raviprotsessi kaasatakse võimalusel ja patsiendi nõusolekul lähedased, et patsienti toetada. Kuritarvitajate ja sõltlaste lähedastele pakutakse nõustamist ka juhul kui lähedane ei ole ise ravil.

Alkoholitarvitamise häire raviteenuste saamiseks tuleb registreeruda telefonil 5553 8103 (esmaspäevast kuni reedeni 8.00-16.00) või kirjutada helen.saluri@ph.ee

 

  • Ravile tulekuks ei ole vaja saatekirja
  • Teenust saavad nii ravikindlustatud kui ravikindlustamata isikud alates 18. eluaastast. 
  • Teenus on tasuta (v.a. ravimid, mille eest tuleb ise maksta). Raviteenuseid ei osutata purjus inimestele.
  • Vastuvõtuaega broneerides palume mainida, et soovitakse saada teenuseid programmi AHR ehk alkoholitarvitamise häire ravi raames.

 

Programmi AHR ehk alkoholitarvitamise häire ravi rahastatakse Tervisekassa toel eesmärgiga parandada alkoholi liigtarvitamise ennetamiseks ja raviks vajalike tervishoiu- ja tugiteenuste kättesaadavust ja kvaliteeti ning pakkuda varajase avastamise ja nõustamise ning raviteenuseid.

 

Koostatud/Ajakohastatud 21.06.2024