Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Prindi

Ortopeediaosakond

Ortopeediaosakonnas on 30 voodikohta.

Ortopeediaosakonna sagedasemad diagnoosid on:

  • Põlve ja puusaliigese artroos
  • Reieluu(kaela) murd
  • Sääreluu murd
  • Põlveliigese sisemised kahjustused
  • Õlapiirkonna luude ja õlavarre murd

 

Viimase 30 aasta jooksul on liigeste rekonstruktiivne kirurgia muutunud üheks olulisemaks ortopeedia haruks. Esikohal on puusaliigeste endoproteesimine. Täielik endoproteesimine tähendab moondunud liigese eemaldamist ja asendamist tehismaterjalist (enamasti metallist ja erilisest polüetüleenplastikust) liigesega.

Kõige sagedamini endoproteesitakse puusa- ja põlveliigest. Endoproteesimise eesmärkideks on vabaneda liigese valulikkusest, parandada liikumisulatust ja patsiendi toimetulekut, ennistada patsient tööle ning vähendada vaegurlusega seotud sotsiaalseid kulutusi. Liigeste rekonstruktiivsete operatsioonide arv on viimase 10 aasta jooksul stabiilselt kasvanud. Eestis on liigesproteesimiste arv jõudnud praeguseks ajaks 3000 operatsioonini aastas.

Artroskoopia on kirurgiline protseduur liigesesiseste probleemide nägemiseks, diagnoosimiseks ning ravimiseks. Artroskoopia protseduuri käigus teeb ortopeed uuritava liigese piirkonda väikesed nahahaavad ja sisestab liigesesse 2- 5mm läbimõõduga optilise instrumendi tekitades niimoodi võimaluse liigese sisse nägemiseks. See on tunduvalt vähem traumeeriv kui tavaline operatsioon. Sellise meetodiga on võimalik arstil näha näiteks liigese kõhrepindade seisundit, liigese sidemeid ning selgitada vigastuse ulatust ja kõrvaldada patoloogilisi muutusi.

Asukoht

Töötajad