Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Lastehaiguste osakond

Lastehaiguste osakond asub IV korruse A- ja D- tiib. Osakonnas on 20 voodikohta ja 2 esimese astme intensiivravivoodit. Soovi korral võimalus viibida tasulises peretoas.

Lastehaiguste osakonnas viibivad ravil ka kirurgilise, ortopeedilise, kurgu-kõrva-ninahaiguse profiiliga ning ka taastusravi vajavad lapsed.  Taastusravi tarvis sisustati osakonnas vajalike vahenditega vastav ruum. Meie lastearstid tegelevad ka vastsündinutega.

Lasteosakonnas on olemas mängunurk kus lastega tegeleb tegevusjuhendaja. Koolilapsi aitab õpetaja.

Alates 2005. a pakume lastearst-allergoloogi vastuvõtu teenust. Konsultatsiooni saab nii naha kui hingamisteede allergiliste haiguste korral või nende kahtlusel. Patsiente konsulteerib dr. Maarja Kroon, tel 447 3524.

Teostatakse järgmisi uuringuid:

  • Aplikatsioonitestid e plaastritestid

  • Nahatestid e. torketestid          

  • Laboriuuringutest on võimalik määrata vereseerumi üld IgE ja allergeenspetsiifiliste IgE antikehade taset.

  • Väljahingatava õhu fraktsioneeritud lämmastikoksiidi (FeNO) sisalduse määramine

 

Kiirete ja ohtlike allergoloogiliste probleemide puhul tuleb pöörduda EMO-sse või kutsuda kiirabi. Tavaliste allergoloogiliste probleemide korral võib alati pöörduda oma perearstile- kui perearst ka leiab, et konsultatsioon on kiireloomuline, siis saab perearst helistada kabinetti ja me leiame alati võimaluse  patsienti konsulteerida.

 

Dr. M. Kroon on läbinud ka immuunteraapia alase koolituse Tallinna Lastehaigla allergoloogiakeskuses ja Pärnu haiglas on olemas reaalne võimalus immuunravi läbi viimiseks.

 

Koostatud/Ajakohastatud 22.03.2022