Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Uneapnoe õe vastuvõtt

Vastuvõtule on oodatud patsiendid, kellel esineb norskamist ja/või teisi öiseid hingamishäireid (hingamispeetused, öine lämbumistunne, õhu ahmimine).

  • Õe vastuvõtul selgitatakse uneuuringu tulemusel välja unehäire olemasolu või selle puudumine.

  • Unehäire ilmnemisel valitakse sobiv ravimeetod.

 

Abi saavad kõik, kellel on probleemiks uneaegne hingamishäire ehk uneapnoe.  Sellega on seotud hingamiskatkestused ehk apnoed või vähenenud õhuvool hingamisteedes ehk hüpopnoed. Uneapnoed saab diagnoosida uneuuringu abil.

Uuringule ootame inimesi, kellel on kahtlus öistele hingamishäiretele. Sümptomid, millele tasub tähelepanu pöörata on norskamine, täheldatud hingamiskatkestused, korduvad ärkamised, lämbumistunne, suukuivus, janu, öine higistamine, suurenenud öine urineerimisvajadus, oluline päevane väsimus, meeleolumuutused, jõuetus, hommikune peavalu, mäluhäired, keskendumisraskused, depressioon.

Uneraviõe vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri. Uneraviõe vastuvõtule ootame ka neid patsiente, kellel juba varasemalt on uneapnoe diagnoositud ja kes kasutavad raviks CPAP-seadet ehk püsiva positiivrõhu seadet. Raviseadme kasutajal soovitatakse kontrollis käia kord aastas.

Uneapnoe nõustamise kohta saab lisainfot kuulata siit.

Vastuvõtuajad leiab siit

Koostatud/Ajakohastatud 02.06.2023