Selektiivne lasertrabekuloplastika
Lasertrabekuloplastika on laserprotseduur, mida kasutatakse juhul kui glaukoomitilgad silmarõhku piisavalt ei langeta või põhjustavad patsiendile kõrvaltoimeid või esineb probleeme ravikorralduste järgimises. Mõnikord on lasertrabekuloplastika kasutusel ka esmase ravivalikuna silmarõhu langetamisel.
Selektiivne on tänapäevasem, vähem traumaatiline kui endisaegne mitteselektiivne LTP. Selektiivse puhul on laserkiire lainepikkus ja tugevus selline, mis mõjub vaid seal, kus vaja, pigmenteeritud koel.
Laserimpulsid avaldavad mõju silma vesivedeliku äravoolukanalitele, tekitades seal muutusi, mis võimaldavad paremat vesivedeliku äravoolu silma eeskambrinurgas. Silmarõhku langetav toime avaldub tavaliselt 1-3 kuu möödudes. Resultaat võib kesta 1-2 aastat. Laserprotseduuri võib aja jooksul vajadusel korrata.
Enne protseduuri tilgutatakse silma tuimestavad silmatilgad ning silma pinnale asetatakse laserlääts, mis hoiab ühtlasi silmalaud avatuna. Protseduur on veidi ebamugav, kuid valutu ning patsient tajub vaid välklambi sarnaseid valgussähvatusi.
Pärast protseduuri võib silmanägemine ajutiselt olla udusem, silmas võib esineda purutunnet, valgustundlikkust. Pärast protseduuri võib tekkida kergekujuline põletikureaktsioon. Vajadusel kirjutab arst raviks ennetavad silmatilgad.
24 h jooksul pärast laserprotseduuri võib 5 % juhtudest tekkida ajutine silmarõhu tõus. Seda saab ennetada profülaktilise lühiaegse tablettraviga.Tavaliselt on silma siserõhku alandavaid tilku pärast SLTP-d vaja jätkata, kui arst ei ütle teisiti.