Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

12. jaanuar 2022

Kolmega on kindlam!

uudis

10.-23. jaanuarini toimub kampaania „Kolmega on kindlam“, mille eesmärk on kutsuda COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki neid, kellel on aeg teha tõhustusdoos.

Tõhustusdooside kampaania ajal tagab riik maksimaalse COVID-19 vaktsineerimise võimekuse: vaktsineerimine võimaldatakse 120 000 inimesele üle Eesti.

Selleks suurendatakse märkimisväärselt nii vaktsineerimiskohtade kui ka -aegade hulka. Lisanduvad ka uued etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktid.

Kus saab tõhustusdoosi teha?

Tõhustusdoosi saab ette registreerides teha nii perearsti juures, haiglates, erakliinikute vaktsineerimispunktides kui ka apteekides.

Lisaks on kampaania raames loodud ka uued etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktid, mis asuvad enamasti kaubanduskeskustes ja on avatud õhtuti ja nädalavahetustel. Kampaania jooksul saab tõhustusdoosi teha ka Tallinki laevadel Star ja Megastar

Kõikide vaktsineerimispunktide nimekirja ja lahtiolekuajad üle Eesti leiad siitVaktsineerimispunktide otsingu abil saad leida endale kõige sobivama vaktsineerimiskoha nii asukohta, kellaaja kui ka registreerimistüübi (etteregistreerimata või registreerimisega) järgi. 

Liikumisraskustega inimesed saavad vaktsineerija endale tasuta koju kutsuda helistades telefoninumbril 1247 või teavitades soovist oma perearsti.

Miks on tõhustusdoosi vaja?

Tänaseks on selge, et vaktsineerimisest saadav kaitse ei kesta igavesti. Tõhustusdoosi ülesanne on meie immuunsüsteemile meelde tuletada, et haiguse oht veel eksisteerib ja organismi kaitsevõimet tõsta.

Tõhustusdoos annab täna parima kaitse omikroni tüve vastu vähendades kordades nii nakatumisriski kui ka raskelt haigestumise tõenäosust.

Tõhustusdoosi saanud inimesed satuvad COVID-19 tõttu haiglaravile keskmiselt 25 korda harvem kui vaktsineerimata inimesed, selgus TÜ matemaatilise statistika professori Krista Fischeri analüüsist.

Tõhustusdoosi tegemine on ka ainus võimalus oma COVID-tõendi pikendamiseks, sest alates veebruarist lüheneb selle kehtivusaeg Eestis ja Euroopa Liidus üheksale kuule pärast esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamist. Pärast tõhustusdoosi tegemist pikeneb vaktsiinitõendi kehtivusaeg ühe aasta võrra.

Mida peaksid teadma tõhustusdoosi kohta?

  • Tõhustusdoosi saab teha 2 kuud pärast Jansseni ja 3 kuud pärast AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Moderna esmase vaktsineerimiskuuri lõppu.

  • Eestis tehakse tõhustusdoosi alates 18-eluaastast.

  • COVID-19 läbipõdenud saavad tõhustusdoosi teha viis kuud pärast viimast vaktsiinidoosi või läbipõdemist.

  • Tõhustusdoosiks saab valida Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty või Moderna vaktsiini Spikevax sõltumata sellest, millise vaktsiiniga on tehtud esmane vaktsineerimiskuur.

  • Tõhustusdoosist tekib maksimaalne kaitse kahe nädala jooksul pärast süsti saamist.

  • Pärast tõhustusdoosi tegemist tuleb luua endale patsiendiportaalis uus COVID-19 tõend. Tõend hakkab kehtima kohe pärast selle loomist.