Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

17. september 2024

Ülemaailmne patsiendiohutuse päev keskendub tänavu ohutule diagnostikale

patsiendipaev2024_kogemuslugu

17. septembril 2024 tähistatakse juba viiendat korda ülemaailmset patsiendiohutuse päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust patsiendiohutusest. Selle aasta fookuses on diagnostika valdkond, seekordne sõnum on „Tee õigesti, taga ohutus!“.

Patsiendil aitavad oma rolli ravi protsessis mõista selge kommunikatsioon ja juhised. Lisaks tervishoiutöötajate antud infole, on patsiendile kasulik olla aktiivne kuulaja ning küsida täpsustavaid küsimusi. Täpsustamata jäänud küsimustele saab vastuseid patsiendiinfomaterjalidest, mis annavad infot selle kohta, kuidas end uuringuks ette valmistada, milline on uuringu käik ning vajadusel ka sellest, kuidas käituda uuringujärgselt. 

Diagnostilised vead võivad tervisele tõsiselt kahjustavalt mõjuda - vale diagnoos võib viia vajaliku ravi viibimise või vale ravi määramiseni. Seetõttu on äärmiselt tähtis, et patsient oleks aktiivselt kaasatud oma raviprotsessi. Selleks, et patsient oskaks ravi käigus aktiivne osaline olla, on tal vaja selget ja põhjalikku teavet oma raviplaanist, tulevaste uuringute käigust, võimalikest ohtudest ja kõrvaltoimetest ning uuringule vajalikest ettevalmistustest.

Teadlikul patsiendil on võimalik teha teadlikke otsuseid ja olla aktiivne ning märkimisväärne osa oma tervishoius ning patsiendiohutuses. Pärnu Haiglas ootame patsiendiohutuse päeva raames antud nädala jooksul patsientidelt kogemuslugusid – olgu see siis positiivne kogemus või hetk, kus miski ei läinud plaanipäraselt. Neid analüüsides saame teada, kuidas diagnoosimisprotsessi turvalisemaks muuta. Iga lugu loeb!

Ülemaailmse patsiendiohutuse päeva tunnusjooneks on ikooniliste monumentide, vaatamisväärsuste ja avalike kohtade oranžiks valgustamine – Pärnus värvub oranžiks 17. septembri õhtul Endla teatri fassaad. Sel nädalal kaunistame Pärnu Haigla oranžide õhupallidega, et tõsta teadlikkust ja meenutada, kui oluline on meie kõikide panus patsiendiohutuse tagamisel.