Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Tasulised teenused EMOs

Erakorralise meditsiiniabi osakonna (EMO) ülesandeks on vältimatu abi andmine, st erakorraliste terviseseisundite esmane diagnoosimine ja ravi.

Vältimatu abi on tervishoiuteenus, mida osutatakse olukorras, kus abi edasilükkamine või selle andmata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva tervisekahjustuse.

Plaanilise ravi käigus korduvate retseptide väljakirjutamine ja puugi eemaldamine ei ole erakorraline meditsiiniabi.

Krooniliste haiguste plaanilise ravi käigus kirjutavad korduvaid retsepte välja peamiselt perearstid, kuid ka eriarstid, kes on teadlikud Teie haiguse kulust ja saavad vajadusel ravi korrigeerida.

  • Korduvaid retsepte plaanilise ravi jätkamiseks kirjutab EMO-s arst välja juhul, kui korduvate retseptide väljakirjutamine ei takista teiste kiiremat vältimatut ja erakorralist abi vajavate haigete käsitlemist.

  • Plaanilise ravi käigus korduvate retseptide väljakirjutamine on EMO osakonna jaoks kõige madalama prioriteediga, st. esmalt abistatakse kiirema abi vajadusega patsiente ja Teil tuleb arvestada pika ooteajaga.

Puugi saate eemaldada ise. EMOs eemaldab puugi õde, kes nõustab puugihammustuse osas ja vajadusel annab kaasa infomaterjali.

Teenuste eest tasutakse vastavalt kehtivale Pärnu Haigla tasuliste teenuste hinnakirjale:

Kood

Tasulise teenuse nimetus

Teenuse hind

Märkused

T4160T

Tasuline õe vastuvõtt

17.00

Kindlustamata  patsient ja kindlustatud patsient saatekirja puudumisel erialal, kus saatekiri vajalik, sh puugi eemaldamine EMOs

T4154T

Tasuline eriarsti esmane vastuvõtt

35.00

Kindlustamata patsient ja kindlustatud patsient saatekirja puudumisel erialal, kus saatekiri vajalik, sh plaanilise ravi käigus korduva retsepti väljastamine EMOs

 

Koostaja: Kvaliteediteenistus, ravikvaliteedi koordinaator Mai Vaht

 

Koostatud/Ajakohastatud 27.07.2021