Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Laserkapsulotoomia

Yag kapsulotoomia ehk opereeritud katarakti teisese kae laserlõhestus

Pärast õnnestunud katarakti operatsiooni tekib mingil osal silmadest varem või hiljem oma läätsekapsli hägu, mistõttu nägemisteravus ähmastub. See seisund on ravitav spetsiaalse laseriga ega nõua korduvat operatsiooni. Sellist protseduuri nimetatakse kapsulotoomiaks YAG laseriga. Protseduur on ambulatoorne ja patsiendi jaoks valutu, tavaliselt võtab see aega 3-5 minutit. Laserkiir suunatakse läbi pupilli, mis on silmatilkade mõjul laiendatud, paksenenud läätsekapslile ja lõhestab selle vajalikus ulatuses, mille tagajärjel paraneb patsiendil mõne tunni pärast nägemisteravus.

Protseduuri järgselt võivad tekkida silma klaaskeha hõljumid, mis kujutavad endast vaateväljas liikuvaid laike/täppe/triipe. Klaaskeha hõljumid kaovad aja jooksul täielikult või osaliselt ja on enamasti ohutud.

Tavaliselt on tegu väikese riskiga protseduuriga.

Harva, kui läätse hoidvad sidemed on nõrgad, võib kunstlääts pärast laserkapsulotoomiat sublukseeruda, see vajab kirurgilist sekkumist.

Harva, suurte  mõõtmetega silmamuna puhul (degeneratiivne müoopia), võib tekkida võrkkesta rebend ja irdumine, see nõuab tagasegmendi  kirurgia abi.

Laserkapsulotoomia parandab nägemist sel määral, nagu silmapõhja seisund seda võimaldab.

Koostatud/Ajakohastatud 31.08.2021