Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

01. november 2023

Algab avalduste vastuvõtt õe õppekavale

Liis-Katrin

Alates 01.11.23 on taaskord võimalik esitada avaldusi ja dokumente kandideerimaks Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekavale

Juba veebruaris 2024 saab Pärnus alustada rakenduskõrghariduse omandamist uus grupp õdesid. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja SA Pärnu Haigla koostööprojekti raames jätkame õdede koolitamist, mis kestab 3,5 aastat. Koostöö võimaldab Pärnu  õpperühma tudengitel saada rahvusvaheliselt tunnustatud rakenduskõrgharidus oma kodukohas ja olla edaspidi atraktiivne sihtgrupp tööturul. Õppekorralduslikult toimub enamik õppetööst Pärnu Haiglas, see on mugav ja praktiline hariduse omandamise võimalus meie piirkonna inimestele.

Praktikabaasina pakub haigla õppijale vajalikku tuge igapäevaselt – praktikat koordineerib praktika koordinaator ning osakonnas juhendab personaalne, oma alale pühendunud  juhendaja. Juba õppimise ajal on võimalus oma valiku õigsust testida ning soovi korral mõnes osakonnas tööd leida. Pärast II kursuse praktika lõpetamist avaneb võimalus töötada abiõena, enne seda hooldaja või õe abilisena.

Pärast õpingute lõppemist pakub haigla mitmekülgset õendusalast tööd, huvitavaid erialaseid väljakutseid ja väärtuslikku töökogemust professionaalsete juba kogenud õdede kõrval. Üliväga vajalikku õe tööd saab teha statsionaarsetes- ja ambulatoorsetes osakondades, päevaravis, erakorralises vastuvõtus, operatsiooni- ja anestesioloogia teenistuses, koduõenduses, kiirabis, iseseisvatel õendusvastuvõttudel.

Avalduste esitamine algab 01.11.2023 infosüsteemis SAIS ja alates 20.11.2023 on võimalik dokumendid esitada kõrgkoolis kohapeal. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava juht Jandra Ristikivi ootab kõiki huvilisi infotundi, mis toimub 3.11 kell 15:00 zoomi vahendusel. Link ja sisseastumise täpsem info on leitav Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli kodulehelt,  talvise vastuvõtu info alt https://www.ttk.ee/et/vastuvott. Oodatud on kõik, kes õe õppekavale soovivad (või veel mõtlevad) kandideerida. Infotunnis vastatakse erinevatele küsimustele: miks tulla õppima, mida õe õppekava endast kujutab, milline on õppetöö koormus õpingute ajal, mida pidada silmas sisseastumisel, kuidas valmistuda jne? Aega jääb ka küsimusteks ja aruteluks. 

Ootame uusi kandideerijaid kuuendasse õpperühma!