Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

21. detsember 2022

Pärnu Haigla EMO-s enam kõigile rutiinselt gripitesti ei tehta.

maskid

Seoses grippi ja teistesse ülemiste hingamisteede viirustesse haigestumise kasvuga on Pärnu Haigla EMO töökoormus oluliselt kasvanud. Seetõttu tuleb EMO-sse pöördujatel sageli oodata tunde oma järjekorda.

Ootajale tundub aeg alati pikk. EMO ülesanne on aga esmajärjekorras teenindada raskete tervisehädaga patsiente.

Pärnu Haigla on otsustanud, et EMO töö parandamiseks enam kõigile respiratoorsete vaevustega pöördujatele rutiinselt gripitesti ei tehta. Tehakse vaid neile, kelle on näidustatud haiglaravi.

Palume, et EMO-sse pöördumise ainus soov ei oleks lasta end testida gripi suhtes ja saada gripiravimi retsept.

Gripi diagnoosimiseks ei ole testi tegemine määrava tähtsusega. Gripp erineb teistest ülemiste hingamisteede viirustest oma haiguspildi tõttu, ning  kogenud perearstile oma sümptoome kirjeldades oskab arst ilma testi tegemata haigust diagnoosida. Samuti ei pea mitte kõik grippi haigestunud saama gripiravimit. Ravim on mõeldud eelkõike neile, kes vajavad haiguse raske kulu tõttu haiglaravi, või kellel on mõni kaasuv krooniline haigus, mis lubab eeldada et gripp kulgeb oodatust raskemini.

Teie perearst teab ja tunneb teid ja teie kroonilisi haigusi. Võttes ühendust oma perearstiga saab ta teile vajadusel kaebuste alusel grippi kahtlustades retsepti väljastada.

Kõigile ülejäänutele soovitame end gripi vastu lasta vaktsineerida. Veel ei ole hilja, sest kaitse kujuneb kahe nädalaga ja gripp alles kogub hoogu. Kui aga vaktsineeritute osakaal elanikkonnas on piisavalt suur, on võimalik pandeemia ära hoida.

Täname mõistva suhtumise eest!