Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

17. oktoober 2022

Su käed päästavad elu

pilt

Pärnu Haigla kiirabi õpetab pärnakatele esmaabi andmist. Projekt „Sinu käed päästavad elu“ on seotud 16.oktoobri ülemaailmse elustamise päevaga.

Igal aastal võtab äkksurm Eestis umbes 700 inimelu ja seda ka siis, kui see juhtub inimeste seas. Inimest, kelle südametöö peatub, saab kõrvalseisja aidata, kui kohe tegutseda ja anda kiiresti õiget esmaabi. Kiire tegutsemine suurendab ellujäämisvõimalust kordades! Kui aga elustamist kohe ei alustata, on elulootus vähene…iga minut on arvel.

Kodus leiab statistika järgi neist aset 75%, sellele vaatamata julgeb enne kiirabi saabumist elustamist alustada vaevalt kolmandik juures olijatest. Inimesed kardavad sageli midagi valesti teha, kuid mis saaks veel halvemaks minna, kui keegi ei hinga enam? Seetõttu on elustamisoskuste omandamine vajalik kõigile inimestele.

Projekt „Sinu käed päästavad elu“ on seotud 16.oktoobri ülemaailmse elustamise päevaga. Eesmärgiks on tõsta kodanike teadlikkust esmaabi andmises ja õpetada taaselustamisvõtteid nii, et kõik osalejad saaksid praktiliselt ka võtteid ise katsetada, juhul kui seda oskust peaks vaja minema, ei piiraks neid hirm.

Õpetame inimesi tegutsema südame äkksurma puhul. Selgitame, mis on äkksurm? Kui sageli seda juhtub? Kuidas seda ära tunda? Mis teha, kui keegi kaotab teadvuse? Hädaabinumber- kuidas efektiivselt suhelda, kui kutsuda abi. Põhiline on meie projekti juures mulaažil südamemassaaži tegemine.

Elustamisoskuste omandamine on vajalik kõigile inimestele. Sel aastal on Pärnu Haigla pööranud erilist tähelepanu laste seas elustamisoskuste õpetamisele ja  külastame kiirabitöötajatega erinevaid Pärnumaa haridusasutusi – Lihula, Kilingi-Nõmme, Pärnu-Jaagupi, Vändra ja Häädemeeste koole.  Pärnu linnas võib meid kohata 6 lasteaias ja Raeküla, Tammsaare, Kuninga jt koolides, et vajadusel oskaksid abi kutsuda, kui abi anda nii lasteaiaealised, kui põhikoolist-gümnaasiumi-kutsekooli õpilasteni välja.

Linnarahvast ootame julgelt osalema 18. oktoobril Pärnu Keskusesse (Apollo kino esisele alale) kella 14-16neni.

Tule küsi, proovi ja õpi oskus kogu eluks, sest sinu käed võivad päästa elu!