Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

11. november 2022

Uus mänguplats ootab lapsi lustima

Mänguplats

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toel rajati Pärnu Haigla esisele rohealale erivajadustega lastele sobiv mänguväljak, mis pakub mängulusti ka liikumispuudega lastele.

Mänguväljakul on mitu atraktsiooni: ronimislinnak, batuut, millel saab hüpata ka ratastooliga, eri võimalustega liivakast ja kaheksajalg, mis ronimisrõõmu pakub. Peale suvepealinna on erivajadustega laste mänguväljakud ka Tartus ja Haapsalus. Selliste mänguparkide eesmärk on luua ligipääsetavad mängimisvõimalused erivajadustega lastele, arvestades nende piiratud liikumisvõimega.

“Meie põhimõte on see, et sellised mänguväljakud, kus koos saaksid mängida terve ja liikumispuudega laps, oleksid vähemalt kõigis neis kohtades, kus on lastehaiglad ja -osakonnad,” avaldas lastefondi strateegiajuht ja juhatuse liige Siiri Ottender-Paasma.

Pandeemia õppetunnina on kõik pargid sellised, et aktiivse füsioteraapiaga annaks vajadusel jätkata õueski. Pisemate mängusõprade kõrval on mängupargid olulised noortele, kel õnnetuse või haiguse tõttu tuleb harjuda ratastoolis liikumisega.

Erilise mänguväljaku ehitus maksis ligikaudu 178 000 eurot. Mänguväljaku valmimist toetasid: Pärnu Tammsaare Kool, Amserv, Pärnu Jõuluturg, DPD Eesti, Mapri Ehitus ja imelised SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi püsiannetajad!

Mänguväljaku kavandas Kersti Lootuse meeskond Lootusprojekt OÜst, ehitas Inseneriteenused OÜ.