Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

22. oktoober 2021

Haigla piirab plaanilist ravi kõigil erialadel ja karmistab külastuspiiranguid

parkla ümberehitustööd

Ambulatoorne arstiabi, päevakirurgia ja päevaravi kõigil erialadel säilitatakse kuniks võimalik.

Seoses COVID-19 nakatumiste kasvuga Pärnumaal on Pärnu Haigla suurendanud oma COVID-üldvoodifondi 50-ni. See tähendab, et haigla kogu 7.-s korrus on muudetud teiste erialade arvelt COVID-osakonnaks. Lisaks on avatud 2 III astme intensiivravi voodit ning 2 erivoodit COVID-positiivsetele sünnitajatele ning psühhiaatrilistele patsientidele. Täna hommikuse seisuga viibib ravil 44 COVID-19 haiget, neist 1 III astme intensiivravil juhitaval hingamisel ja 1 sünnitusosakonnas. Üldvoodite hõive on niisiis 84%, mis tähendab, et haigla peab valmistuma järgmiste COVID-üldvoodite avamiseks nüüd juba haigla 6.-ndal korrusel.

Eelpoolöelduga seoses on Pärnu Haigla lõpetanud täielikult plaanilise statsionaarse ravi kõigil sisehaiguste erialadel (sisehaigused, kardioloogia, neuroloogia, dermatoveneroloogia) ning plaanilise statsionaarse taastusravi. Psühhiaatrilist ravi on vähendatud kuni 30%. Alates järgmisest nädalast vähendatakse ka plaanilist kirurgilist ravi kõigil erialadel (üldkirurgia, lastekirurgia, ortopeedia, uroloogia, günekoloogia, kõrva-nina-kurguhaigused) paindlikult vastavuses COVID-19 haigete hospitaliseerimisega. Sest iga uus COVID-19 haige võtab tänaseks ära ühe voodi plaanilist ravi vajavalt haigelt. See tähendab, et kõigi plaanilisele operatsioonile kutsutud haigetega võtab haigla ise vajadusel jooksvalt ühendust ning lepib kokku võimalikud edasised tegevused. Operatsioonile kutsutud haiged ei pea ise haiglaga kontakti otsima. Haigla vabandab kõigi patsientide ees plaanilise ravi edasilükkumise pärast!

Ühtlasi karmistab haigla praegu kehtivat külastuspiirangut, sest haiglasse külastajate poolt sissetoodud COVID-nakkus suurendab COVID-üldvoodifondi vajadust ka neil, kellel COVID-19 tuvastatakse haiglas olles kaasuva haigusena. Jätkuvalt saab tuua haigla infolauda pakke.

Erakorralise, ambulatoorne arstiabi, päevakirurgia ja päevaravi kõigil erialadel säilitatakse kuniks võimalik.

Lisaks tuletame meelde, et Pärnu Haiglas saab ennast eelregistreerimata vaktsineerida:

  • Teisipäeval kell 8.30 – 19.00

  • Kolmapäeval 8.30 – 18.00

  • Neljapäeval 9.00 – 16.00

  • Reede 8.30 – 16.00

  • Laupäeval 9.00 – 13.00

Eelregistreerimiseta vaktsineerimiskabinet asub I korruse C-tiivas.

Vaktsiinideks on Pfizer ja Moderna ja Jannsen.

Kogu COVID-19 piirangute info on leitav siit.

 

Palume kõigilt mõistmist ja andestamist pandeemiast tingitud kujuneva ravidefitsiidi pärast!