Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

01. oktoober 2021

Intensiivravi 40

Intensiivravi 40

Pärnu Haigla tähistab reedel, 1. oktoobril kell 14.00 Pärnu Haigla konverentsisaalis Intensiivravi osakonna 40. aastapäeva. Konverentsi avas Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas.

1981. aasta 1. oktoobril alustas Pärnu Haiglas Vilme Truija juhtimise all tööd 5-kohaline intensiivravi osakond. Osakonna loomisele aitas kaasa ülemaailmne trend ravida intensiivravi haigeid teistest haigetest eraldi, varem raviti Pärnu Haiglas kõiki intensiivravi vajavaid patsiente iga osakonna juures.  

Osakonda luues oli Pärnu Haigla kõige suuremaks väljakutseks haigla paiknemine mitmes erinevas hoones, mis tähendas personalile liikumist erinevate haigla hoonete vahel. 
Pärnu Haigla intensiivravi osakonnas on 10 kohta, neist 3 on kohandatud spetsiaalselt isolatsiooni vajavatele haigetele. Kui veel mõned aastat tagasi oli haiglas vaid üks koht isolatsiooni vajavale patsiendile, siis COVID-19 pandeemia tingimustes on loodud eraldi boks  kahe voodikohaga COVID haigete põetamiseks.

Suurimateks väljakutseteks läbi aastate on intensiivravi osakonnale olnud metanoolitragöödia 2001. aastal, Pärnu Haigla uude majja kolimine 2005. aastal ja COVID-19 pandeemia 2020. aastal.
Pärnu Haigla intensiivraviosakond on kaasaegne ja arengule suunatud osakond, kus on kasutusel uusim tehnoloogia ja uued intensiivravimeetodid. Intensiivravi osakonna juhataja Raido Paasma sõnul aitab igapäevaste väljakutsetega toime tulla suurepärane ja üksteisest hooliv ning toetav meeskond, kus täna toimetab üle 30 tubli ja tegusa inimese. Aastas ravitakse intensiivravi osakonnas 500-575 haiget, kelle ravi keskmiseks kestuseks on 3-4 päeva.

Intensiiv 40

Fotod: Mati Leet